• Skalar - Prace Alpinistyczne i Usługi Wysokościowe

Montaż systemów asekuracyjnych

Prace na wysokości, takie jak mycie wysokościowe, konserwacja i malowanie dachów czy odśnieżanie, bywają niebezpieczne, dlatego konieczne jest solidne zabezpieczenie. Montaż systemów asekuracji chroni pracowników przed upadkiem z wysokości. Aby zapewnić pracownikom maksimum bezpieczeństwa, należy dopasować systemy asekuracji do panujących warunków. 

W Skalar możemy Ci zaproponować kompleksowe rozwiązania z zakresu systemów zabezpieczających przed upadkiem z wysokości. Zadzwoń i zamów profesjonalny montaż systemów asekuracyjnych w województwie podkarpackim i nie tylko.

Profesjonalny montaż systemów ochrony przed upadkiem z wysokości

Realizujemy usługi na montaż zabezpieczeń do prac na wysokościach. Montaż systemów bezpieczeństwa w Skalar zawsze przebiega w zgodzie z obowiązującymi normami i standardami bezpieczeństwa. To niezbędne dla skuteczności systemów asekuracji dla pracowników wykonujących prace instalatorskie i konserwatorskie, takie jak odśnieżanie dachu albo prace montażowe na wysokościach. Jak wygląda montaż systemu ochrony przed upadkiem z wysokości osób pracujących w niebezpiecznych warunkach?

Projektowanie systemów asekuracji

Pierwszym etapem montażu systemów zabezpieczających przed upadkiem jest projektowanie systemu asekuracyjnego. Nie każde rozwiązanie będzie odpowiednie do każdej sytuacji i warunków. Co w takim razie bierzemy pod uwagę przed dopasowaniem systemu asekuracji?

Projektowanie instalacji ochrony przed upadkiem z wysokości wymaga uwzględnienia kilku czynników, między innymi:

  • - liczba osób pracujących na dachu
  • - częstotliwość wykonywania prac w danym miejscu
  • - rodzaj pokrycia dachowego, wilgotność
  • - konstrukcja budynku i geometria dachu

W zależności od warunków i potrzeb zleceniodawcy możemy opracować specjalne rozwiązania do ochrony pracowników. Dobierzemy najlepsze, najbardziej bezpieczne systemy asekuracji oparte na ochronie indywidualnej (pojedyncze punkty, systemy liniowe) lub zbiorowej (siatki, balustrady). Projektowanie systemów asekuracji jest złożonym procesem. Stawką jest zdrowie i życie osób wykonujących prace na wysokości. Postaw na sprawdzone rozwiązania i zamów montaż systemów asekuracyjnych wykonywany przez wykwalifikowanych, doświadczonych ekspertów.

Dobór rozwiązania asekuracyjnego do Twoich potrzeb

Systemy asekuracyjne w Skalar mają za zadanie zapewnić ochronę pracownikom poprzez przymocowanie do punktu zaczepienia. Istnieją różne rodzaje systemów asekuracyjnych – słupki asekuracyjne, wózki asekuracyjne czy systemy linowe. Rozwiązania te możemy podzielić na dwie podstawowe kategorie:

  • - Systemy asekuracji poziomej
  • - Systemy asekuracji pionowej

Systemy asekuracji pionowej

Systemy pionowe stosujemy w celu zabezpieczenia pracowników w przemyśle energetycznym, budowlanym i nie tylko. Montujemy pionowe systemy asekuracyjne przede wszystkim w szybach, zbiornikach wodnych, na wieżach, kominach, turbinach wiatrowych lub masztach telekomunikacyjnych. Rozwiązania bezpieczeństwa w tym przypadku mają zapobiegać upadkowi i zminimalizować ryzyko urazu. Systemy asekuracyjne pionowe zapobiegają upadkom z drabiny.

Systemy asekuracji poziomej

Asekuracyjne systemy poziome wykorzystujemy do zabezpieczenia pracowników wykonujących prace na dachach – malowanie dachów, odśnieżanie, naprawy, remonty i renowacje na wysokości. To przede wszystkim system punktów kotwiczących, a także system linowy. To rozwiązanie do zabezpieczenia pracowników przy obsłudze cystern i wagonów kolejowych. Skorzystaj z poziomych systemów asekuracji, kiedy wykonujesz prace na płaskich dachach budynków lub dachach o niedużym kącie nachylenia, w przemyśle, budownictwie czy transporcie.

Montaż systemów asekuracji woj. podkarpackie – skuteczna ochrona przed upadkiem

W Skalar dostarczamy i montujemy systemy ochrony przed upadkiem na terenie województwa podkarpackiego i nie tylko – realizujemy nasze usługi na terenie południa Polski, również w woj. świętokrzyskim, lubelskim i małopolskim.

Montaż systemów asekuracyjnych w Skalar jest realizowany przez wyszkolonych, doświadczonych instalatorów, którzy posiadają niezbędne certyfikaty uprawniające do montażu systemów zabezpieczających przed upadkiem z wysokości. W przypadku każdego systemu montaż będzie przebiegał inaczej i wymagał innych rozwiązań. Zapewniamy wszystkie elementy systemu, posiadamy też wszelkie narzędzia i sprzęt do zamontowania niezbędnych urządzeń. Każdy sposób mocowania jest zgodny z normą EN 795.

Linowe systemy asekuracyjne

Systemy asekuracji linowej stosowane w Skalar wykorzystują liny asekuracyjne, które umożliwiają przypięcie w trybie ciągłym albo przepinanie liny w punktach kotwiczenia do konstrukcji nośnej. Liny asekuracyjne nie tylko zabezpieczają przed upadkiem w trakcie pracy przy krawędzi dachu, ale też zapewniają swobodę ruchów podczas wykonywania prac konserwacyjnych i innych. To trwałe elementy wykonane z solidnej stali nierdzewnej, które skutecznie zabezpieczają alpinistę czy serwisanta przed upadkiem podczas prac na wysokości. Zaufaj specjalistom Skalar i skorzystaj z usługi na montaż systemów asekuracyjnych.