Jak zabezpieczyć balkon przed gołębiami?

Gołębie na balkonie to prawdziwe utrapienie. Czy mieszkasz w mieszkaniu w bloku, czy posiadasz dom, natrętne ptaki przylatują, dając o sobie znać nieznośnym gruchaniem o wczesnych godzinach i trudnymi do usunięcia odchodami. Gołębie na balkonie stanowią również źródło chorób, bakterii i pasożytów, przez co zagrażają życiu i zdrowiu domowników oraz ich zwierząt. Jak zabezpieczyć balkon przed gołębiami, aby pozbyć się problemu na zawsze? Przeczytaj wskazówki, a rozwiążesz kłopot skutecznie!

Kiedy gołębie na balkonie stanowią problem?

Strach przed gołębiami i przenoszonymi przez nie chorobami oraz niechęć do ciągłego usuwania śladów po ich odwiedzinach towarzyszy osobom prywatnym: mieszkańcom domów i bloków, a także właścicielom firm wynajmujących biura. Gołębie siadają na balkonach i tarasach, parapetach, gzymsach, dachach i innych płaskich bądź wystających elementach budynku. Zanieczyszczają teren, niekorzystnie wpływając na estetykę i rozsiewając bakterie.

Gołębie na balkonie czy dowolnym innym elemencie budynku zaczynają stanowić problem, gdy przylatują zbyt często, jest ich dużo lub próbują zbudować gniazdo i złożyć jaja. To odpowiedni moment na zadanie pytania: jak zabezpieczyć balkon przed gołębiami? Rozwiązań jest kilka, a wszystkie oferuje rzeszowska firma Skalar. Jeżeli jesteś mieszkańcem tego miasta lub innego położonego w województwie podkarpackim, skontaktuj się z nami, by rozprawić się z nieproszonymi gośćmi na zawsze!

Metoda 1: kolce na ptaki

Jedna z najpopularniejszych i najskuteczniejszych metod walki z gołębiami to kolce przeciw ptakom. Stanowią blokadę fizyczną, dzięki której niechciani goście nie są w stanie usiąść w wypatrzonym podczas lotu miejscu ani uwić gniazda. Na tle innych sposobów na ptaki wyróżnia je szerokie zastosowanie i możliwość umieszczenia w miejscach trudno dostępnych. Kolce na ptaki bowiem da się zamontować w dowolnej przestrzeni otwartej i półotwartej: na balkonie i tarasie, dachu, w altanie lub wiacie, we wnęce, na parapetach, a nawet na rynnach. Kolce przeciw ptakom znajdują zastosowanie w mieszkaniach, domach, budynkach firmowych, obiektach przemysłowych i rolniczych. Korzystają z nich właściciele placówek edukacyjnych, urzędów, szpitali, biurowców, banków.

Kolce na ptaki są trwałe i odporne na trudne warunki pogodowe oraz uszkodzenia mechaniczne - stanowią barierę na lata. Dzięki temu są korzystne finansowo. Warto zamontować je we współpracy ze sprawdzoną i etyczną firmą, ponieważ tylko odpowiednio dobrane kolce przeciw ptakom - m.in. z tępymi zakończeniami - nie zranią ani nie zrobią innej krzywdy gołębiom.

Metoda 2: siatka przeciw ptakom (siatka na balkon)

Jeżeli zastanawiasz się, jak zabezpieczyć balkon przed gołębiami, natomiast nie masz problemu z ptakami siedzącymi na parapetach czy dachu, możesz zdecydować się na siatkę przeciw ptakom. Przewiewna, przezroczysta siatka na balkon doskonale izoluje przestrzeń od gołębi, ale nie tylko - stanowi barierę również dla bezpańskich kotów, które próbują zakraść się na nisko położony balkon bądź taras. Ponadto chroni zwierzęta domowe przed wypadnięciem.

Siatka przeciw ptakom wymaga większej ingerencji estetycznej w przestrzeń, natomiast lepiej niż kolce zabezpiecza płytki, meble i inne obiekty znajdujące się na tarasie. Dzięki siatce na balkon gołębie nie przelecą nad barierką, by wylądować na Twoich rzeczach.

Metoda 3: ruchome konstrukcje przeciw ptakom

Dobry odstraszacz na gołębie na balkon może opierać metodę działania o ruch elementów konstrukcyjnych. Profesjonalna firma Skalar zamontuje Ci ruchome pręty, natomiast samodzielnie przetestujesz kolorowe wiatraczki dla dzieci, plastikowe przedmioty - np. butelki - bądź paski kolorowego materiału, łatwe do poruszenia przez wiatr. Niestety gołębie są na tyle sprytne, że kiedy zorientują się, iż odstraszacz nie robi im krzywdy, wrócą do przesiadywania na parapetach lub balkonie. W takim przypadku będziesz musiał wypróbować kolejną metodę.

Metoda 4: dźwiękowy odstraszacz na gołębie na balkon

Ptaki boją się hałasów, dlatego kolejny odstraszacz na gołębie opiera działanie o nieprzyjemne dla nieproszonych gości dźwięki, ultradźwięki bądź huki. Rodzaje dźwięków wykorzystywane w odstraszaczach na ptaki to m.in. odgłosy ptaków drapieżnych i innych zwierząt, wystrzały z broni palnej, różnorakie huki. Chodzi o to, by albo natychmiast przestraszyć gołębie poprzez zaskoczenie, albo wzbudzić w nich naturalne poczucie zagrożenia. Metoda jest bardzo skuteczna, natomiast ze względu na słyszalność dla domowników nie sprawdzi się na balkonie przylegającym do sypialni czy tarasie służącym do wypoczynku.

Metoda 5: wizualna ochrona przeciw ptakom

Gołębie na balkonie czy parapecie można zwalczyć poprzez zastosowanie elementów wizualnych, których ptaki będą się bały lub które wywołają w nich niepewność. W naszej firmie dostępne są m.in. odblaskowe taśmy odstraszające ptaki, sztuczne gniazda lęgowe, sztuczne ptaki drapieżne. W przeciwieństwie do ruchomych prętów na ptaki czy wiatraczków tego typu ochrona przeciw ptakom nie wymaga ruchu - sam widok zniechęca gołębie do wylądowania.

W zależności od miejsca, które upodobały sobie gołębie, możemy także założyć Ci elektryczny system odstraszania ptaków lub zastosować żele i spraye odstraszające ptaki. Skontaktuj się z nami, by dobrać najskuteczniejszą metodę pozbycia się niechcianych gości!