Montaż systemów asekuracyjnych
Prace na wysokości, takie jak mycie wysokościowe, konserwacja i malowanie dachów czy odśnieżanie, bywają niebezpieczne, dlatego konieczne jest solidne zabezpieczenie. Systemy asekuracji przed upadkiem z wysokości to elementy planowane już w momencie projektowania budynku. Projekt i montaż takich systemów musi być zgodny z normami i panującymi przepisami. Montaż systemów asekuracji chroni pracowników przed upadkiem z wysokości. Aby zapewnić pracownikom maksimum bezpieczeństwa, należy dopasować systemy asekuracji do panujących warunków.
W Skalar możemy Ci zaproponować kompleksowe rozwiązania z zakresu systemów zabezpieczających przed upadkiem z wysokości. Kompletne rozwiązania systemowe dostarcza nam nasz zaufany partner – firma ALPAX. Zadzwoń do nas pod numer telefonu +48 515 903 332 i zamów profesjonalny montaż systemów asekuracyjnych w województwie podkarpackim i nie tylko. Projektujemy, montujemy i zapewniamy serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny wraz z corocznym przeglądem.
Profesjonalny montaż systemów ochrony przed upadkiem z wysokości
Realizujemy usługi na montaż zabezpieczeń do prac na wysokościach. Montaż systemów bezpieczeństwa w Skalar zawsze przebiega w zgodzie z obowiązującymi normami i standardami bezpieczeństwa. To niezbędne dla skuteczności systemów asekuracji dla pracowników wykonujących prace instalatorskie i konserwatorskie, takie jak odśnieżanie dachu albo prace montażowe na wysokościach. Jak wygląda montaż systemu ochrony przed upadkiem z wysokości osób pracujących w niebezpiecznych warunkach?
ALPAX – zabezpieczenia przed upadkiem z wysokości
W projektowaniu i montażu systemów asekuracyjnych wykorzystujemy sprzęt firmy ALPAX. To certyfikowane zabezpieczenia przed upadkiem z wysokości. Każde z nich jest wykonane z wysokogatunkowej stali nierdzewnej. Szeroki wybór elementów mocujących sprawia, że możemy zainstalować zabezpieczenia do niemal każdego typu podłoża. Zapewniamy w ten sposób bezpieczną pracę na wysokościach.
Jak wygląda projektowanie systemów asekuracji?
Pierwszym krokiem do montażu systemów zabezpieczających przed upadkiem jest projektowanie systemu asekuracyjnego. Nie każde rozwiązanie będzie odpowiednie do każdej sytuacji i warunków. Jednak każde musi być zgodne z obowiązującymi przepisami. Co w takim razie bierzemy pod uwagę przed dopasowaniem systemu asekuracji? Jak wygląda projektowanie systemu asekuracji?
Jak mówi specjalista ALPAX, pierwszym etapem projektowania jest ocena ryzyka – gdzie i na jakiej przestrzeni jest największe ryzyko upadku podczas prac na wysokościach. Niezwykle ważna jest też analiza geometrii oraz konstrukcji całego budynku (elementy nośne, miejsce zakotwiczenia systemu, kształt obiektu). Po dokonaniu analiz trzeba też ustalić, jaki rodzaj prac będzie wykonywany, jak często i przez ilu pracowników. Konieczne jest zaprojektowanie ścieżek, po których będą się przemieszczać pracownicy. W momencie, kiedy mamy już wszystkie te informacje, możemy przystąpić do wyboru systemu asekuracji i projektowania instalacji. Na tym etapie dobieramy sprzęt ALPAX o odpowiedniej wytrzymałości punktów kotwiczenia.
Projektowanie instalacji ochrony przed upadkiem z wysokości wymaga więc uwzględnienia kilku czynników, między innymi:
- liczba osób pracujących na dachu
- częstotliwość wykonywania prac w danym miejscu
- rodzaj pokrycia dachowego, wilgotność
- konstrukcja budynku i geometria dachu
W zależności od warunków i potrzeb zleceniodawcy możemy opracować specjalne rozwiązania do ochrony pracowników. Dobierzemy najlepsze, najbardziej bezpieczne systemy asekuracji oparte na ochronie indywidualnej (pojedyncze punkty, systemy liniowe) lub zbiorowej (siatki, balustrady). Projektowanie systemów asekuracji jest złożonym procesem. Stawką jest zdrowie i życie osób wykonujących prace na wysokości. Postaw na sprawdzone rozwiązania i zamów montaż systemów asekuracyjnych wykonywany przez wykwalifikowanych, doświadczonych ekspertów.
Dobór rozwiązania asekuracyjnego do Twoich potrzeb
Systemy asekuracyjne w Skalar mają za zadanie zapewnić ochronę pracownikom poprzez przymocowanie do punktu zaczepienia. Istnieją różne rodzaje systemów asekuracyjnych – słupki asekuracyjne, wózki asekuracyjne czy systemy linowe. Jakie elementy systemów asekuracyjnych są najczęściej wykorzystywane? Rozwiązania te możemy podzielić na dwie podstawowe kategorie:
- - Systemy asekuracji poziomej
- - Systemy asekuracji pionowej
Systemy asekuracji pionowej
Systemy pionowe stosujemy w celu zabezpieczenia pracowników w przemyśle energetycznym, budowlanym i nie tylko. Montujemy pionowe systemy asekuracyjne przede wszystkim w szybach, zbiornikach wodnych, na wieżach, kominach, turbinach wiatrowych lub masztach telekomunikacyjnych. Rozwiązania bezpieczeństwa w tym przypadku mają zapobiegać upadkowi i zminimalizować ryzyko urazu. Systemy asekuracyjne pionowe zapobiegają upadkom z drabiny.
Systemy asekuracji poziomej
Asekuracyjne systemy poziome wykorzystujemy do zabezpieczenia pracowników wykonujących prace na dachach – malowanie dachów, odśnieżanie, naprawy, remonty i renowacje na wysokości. To przede wszystkim system punktów kotwiczących, a także system linowy. To rozwiązanie do zabezpieczenia pracowników przy obsłudze cystern i wagonów kolejowych. Skorzystaj z poziomych systemów asekuracji, kiedy wykonujesz prace na płaskich dachach budynków lub dachach o niedużym kącie nachylenia, w przemyśle, budownictwie czy transporcie.
Montaż systemów asekuracji woj. podkarpackie – skuteczna ochrona przed upadkiem
W Skalar dostarczamy i montujemy systemy ochrony przed upadkiem na terenie województwa podkarpackiego i nie tylko – realizujemy nasze usługi na terenie południa Polski, również w woj. świętokrzyskim, lubelskim i małopolskim. Zadzwoń do nas pod numer telefonu +48 515 903 332, aby dowiedzieć się więcej.
Montaż systemów asekuracyjnych w Skalar jest realizowany przez wyszkolonych, doświadczonych instalatorów, którzy posiadają niezbędne certyfikaty uprawniające do montażu systemów zabezpieczających przed upadkiem z wysokości. W przypadku każdego systemu montaż będzie przebiegał inaczej i wymagał innych rozwiązań. Zapewniamy wszystkie elementy systemu, posiadamy też wszelkie narzędzia i sprzęt do zamontowania niezbędnych urządzeń. Każdy sposób mocowania jest zgodny z normą EN 795.
Linowe systemy asekuracyjne
Systemy asekuracji linowej stosowane w Skalar wykorzystują liny asekuracyjne, które umożliwiają przypięcie w trybie ciągłym albo przepinanie liny w punktach kotwiczenia do konstrukcji nośnej. Liny asekuracyjne nie tylko zabezpieczają przed upadkiem w trakcie pracy przy krawędzi dachu, ale też zapewniają swobodę ruchów podczas wykonywania prac konserwacyjnych i innych. To trwałe elementy wykonane z solidnej stali nierdzewnej, które skutecznie zabezpieczają alpinistę czy serwisanta przed upadkiem podczas prac na wysokości.
Możemy je podzielić na kilka rodzajów:
- systemy linowe poziome – mocowane do różnego rodzaju dachów,
- systemy linowe pionowe – mocowane do drabin,
- systemy linowe podwieszane – mocowane nad stanowiskami roboczymi,
- systemy linowe przyścienne – mocowane do ściany ze stali czy betonu.
Systemy linowe to nie wszystko. Do systemów stalowych lin można też dołączyć asekuracyjne systemy szynowe z barierkami i siatkami zabezpieczającymi, które mają bardzo szerokie zastosowanie. Z siatek zabezpieczających wykonuje się też platformy robocze dla pracowników.
Zaufaj specjalistom Skalar i skorzystaj z usługi na montaż systemów asekuracyjnych.