Obcinanie gałęzi na wysokości – jak obciąć gałęzie na wysokim drzewie?

Cięcie wysokich drzew na posesji, na obszarze publicznym czy na biurowym parkingu to spore wyzwanie. O ile przycinanie drzew i gałęzi znajdujących się w zasięgu ręki nie stanowi dla nas problemu, tak już w przycinaniu drzew owocowych i innych wysokich drzew często potrzebna będzie pomoc z zewnątrz i odpowiednie narzędzia.

Powodów przycinania gałęzi może być wiele – chęć pielęgnacji drzew, cięcia korygujące, a najczęściej: usuwanie obumarłych gałęzi ze względów bezpieczeństwa. Grube, chore albo nadłamane gałęzie mogą być przyczyną nieszczęśliwego wypadku, zwłaszcza podczas wichury, burzy lub ulewnego deszczu, kiedy drewno nasiąka wodą i łatwiej może opaść na dół. W takiej sytuacji nierzadko potrzebne jest pogotowie alpinistyczne. Dlatego zarządcy terenów zielonych i właściciele posesji bogatych w wysokie, często stare drzewa, muszą zlecać ich pielęgnację. Okresowe zabiegi przycinania drzew są konieczne, a jeśli są umiejscowione wysoko, nie wystarczy do ich usunięcia zwykła piła i drabina. Jak powinna wyglądać wycinka drzew i gałęzi, szczególnie kiedy grube gałęzie nie są dostępne z poziomu ziemi? 

2 sposoby na przycinanie gałęzi

Zarówno w przypadku wysokich drzew owocowych, jak i każdego innego drzewa, które wymaga przycinania gałęzi, najczęściej stosuje się 2 metody: przycinanie drzew metodą alpinistyczną i obcinanie gałęzi na podnośniku koszowym.

Wycinanie i przycinanie drzew metodą alpinistyczną

Wycinka drzew w trudno dostępnych miejscach, do których nie da się dotrzeć podnośnikiem, wymaga zastosowania technik alpinistycznych. Wycinka drzew metodą alpinistyczną pozwala dotrzeć nawet do najtrudniej dostępnych miejsc w koronach drzew i usunąć chore i nadłamane gałęzie.

Przycinanie drzew z podnośnika koszowego

Przycinanie drzew z wykorzystaniem podnośnika koszowego daje łatwy dostęp do gęstych, położonych wysoko gałęzi drzew. Mobilność ramienia podnośnika sprawia, że nawet wysokie drzewa rosnące gęsto można szybko i wygodnie przyciąć. Łatwy dostęp do gałęzi zmniejsza ryzyko uszkodzenia drzewa, a przypominamy, że za zniszczenie drzewa można nawet dostać karę finansową.

Wycinka drzew Rzeszów

Obcinanie gałęzi na wysokości, wynajem podnośnika koszowego – te wszystkie usługi realizujemy w Skalar Rzeszów. Jeżeli chcesz przyciąć gałęzie na wysokim drzewie, skontaktuj się z nami i zamów bezpłatną wycenę – zadzwoń pod numer 515 903 332