Mycie okien w wysokich budynkach – jak umyć okna w wieżowcu?

Mycie okien w wysokim budynku to nie lada wyzwanie. Nowoczesne, przeszklone wieżowce mają często kilkaset metrów kwadratowych powierzchni, a to oznacza mnóstwo okien do umycia. W wyższych budynkach proces mycia okien odbywa się często na wysokości ponad stu metrów od poziomu gruntu. Taka praca wiąże się ze sporym niebezpieczeństwem, jak wszystkie prace wysokościowe.

Jak myć okna w wysokim budynku?

Wysokie budynki, biurowce i wieżowce w każdym większym mieście są zwykle niemal całkowicie przeszklone. W przypadku drapaczy chmur na pewnych wysokościach do mycia nie wystarcza zwykły dźwig i podnośnik koszowy. Profesjonalne mycie okien na wysokości wymaga zatrudnienia zewnętrznej firmy, która oferuje usługę alpinistycznego mycia okien. W Skalar od lat zajmujemy się alpinizmem przemysłowym, a naszym Klientom oferujemy usługę mycia wysokościowego.

Na czym polega alpinistyczne mycie okien?

Mycie okien w wieżowcach nie jest łatwym zadaniem, dlatego do wykonania takiej usługi konieczna jest odpowiednia technika oraz sprzęt do czyszczenia elewacji. Aby alpinista mógł rozpocząć pracę, konieczne są odpowiednie wsporniki ustawione na dachu wieżowca. Do wsporników przymocowuje się liny, na których zawiśnie platforma, która posłuży alpinistom (przynajmniej dwóch lub trzech pracowników) do wykonywania pracy. Tak zamontowana platforma porusza się tuż przy ścianie, w górę i w dół oraz na boki. Czyszczenie szkła odbywa się przy pomocy myjek ciśnieniowych oraz specjalistycznych środków czystości, które skutecznie usuwają zaschnięty brud i inne zanieczyszczenia. W ten sposób zespół alpinistów myje okna w ekspresowym tempie. Zatrudniani są do tego wyłącznie zawodowcy z odpowiednimi uprawnieniami alpinistycznymi.

Wysoka jakość i bezpieczeństwo prac

W budynkach, w których niemożliwe jest mycie okien z poziomu gruntu, trzeba zatrudnić specjalną firmę. Dobra firma oferująca usługi alpinistycznego mycia okien wykona prace szybko i sprawnie. W Skalar oferujemy mycie okien w biurowcach, wieżowcach, galeriach, mycie witryn sklepowych, ale też w domach prywatnych. Każdego dnia myjemy powierzchnie gładkie, takie jak szklane elewacje, witryny, szyby i okna. Zobacz efekty mycia wysokościowego w Skalar!

Zamów profesjonalne mycie okien w wieżowcach. Zadzwoń pod numer telefonu +48 515 903 332 i skorzystaj z bezpłatnej wyceny.